SAP Tarihçesi, 44 Yıllık Başarı

SAP : 44 YILLIK BAŞARININ ADIMLARI

1972 yılında beş eski IBM çalışanı tarafından Systemanalyse und Programmentwicklung (“Systems Analysis and Program Development”) adı altında Mannheim, Almanya’da kurulmuştur.

1973 – SAP, ilk finansal muhasebe sistemini tamamlar – Bu sistem, SAP R / 1 ismini taşıyacak olan diğer yazılım modüllerinin geliştirilmesinde temel taş olarak hizmet eder.

1974 – RF sistemini sekiz haftalık bir sürede DOS işletim sisteminden OS’ya dönüştürüyor.

1975  – Şirketler şimdi SAP RM sistemi ile satın alma, envanter yönetimi ve fatura doğrulamasını gerçekleştirebilirler.

1977 – SAP merkezini Weinheim’dan yakındaki Walldorf’a taşıdı.

1978 – SAP, Varlık Muhasebesi modulünü ve pilot bir şirkette karşılık gelen uygulama projesini tamamlar.

1982 –  Şirket 10 yıllık iş hayatını kutluyor. Almanya, Avusturya ve İsviçre’deki 250’den fazla şirket şimdi SAP yazılımı ile çalışıyor.

SAP, 24 milyon DM gelir üretiyor ve 100 çalışanlık kilometre taşına ulaşıyor. Müşterilerinin yaklaşık% 96’sı iş süreçlerini yönetmek için SAP yazılımını kullanmaktadır.

1984 – SAP (International) AG, SAP’nin yurt dışı pazarlardaki çabalarının başlangıç ​​noktası olarak İsviçre, Biel’de kuruldu.

1985 – SAP’ın veri merkezi şimdi üç IBM sunucusu ve bir Siemens sunucusu bulunuyor.

1986 – Üç yıllık kalkınma sonrasında, SAP’nin insan kaynakları yönetimi yazılımı müşterilere sunulur.

Şirket, ilk kez Hannover’deki dünyanın en büyük bilgisayar ticaret fuarı CeBIT’de kendini sergiliyor.

1988 – SAP, özel, sınırlı sorumluluk sahibi bir şirketten halka açık SAP AG’ye dönüştürür.

1989 – Borsada ilk tam yılı olan SAP, Manager dergisi tarafından “Yılın Şirketi” seçildi.

SAP veri merkezi şu anda IBM, Siemens, DEC ve Hewlett-Packard sunucularını içeriyor.

1990 – SAP, Alman yazılım şirketi Steeb’in % 50 hissesini alarak ve yazılım şirketi CAS’i tamamen devralarak orta ölçekli şirketlere odaklanıyor.

1991 –  SAP, SAP R / 3 sistemindeki ilk uygulamalarını Hannover’deki CeBIT’de sunuyor.

SAP’nin gelirleri ve çalışan sayıları, sırasıyla 707.1 milyon DM’ye ve yaklaşık 2.700 üyeye ulaşan hızlı yükselişlerini sürdürüyor. Şirket, yazılımını kullanarak 14 uluslararası yan kuruluşu ve 31 farklı ülkede 2.200’den fazla müşteriye sahiptir.

1993 – SAP, SAP R / 3’ü Windows NT işletim sistemine bağlamak için dünyanın en büyük yazılım üreticisi olan Microsoft ile çalışmaya başlar.

SAP, orijinal belgeler için bir elektronik arşivleme sisteminin geliştirilmesi ve pazarlanmasını içeren ortak bir taahhüt olan IXOS projesine de katılıyor.

Kaliforniya, Foster City’de bir geliştirme merkezi inşa edilmesi SAP’yi Silikon Vadisi yakınlarında bir varlık haline getiriyor.

1994 – Uzun süredir devam eden bir SAP ortak olan IBM şirketi, şimdi global iş süreçlerini yönetmek için SAP R / 3’ü kullanıyor. İlgili sözleşme, SAP’nin 23 yıllık tarihinde en büyük sözleşmedir.

1996 – SAP, European Business Journalists Association tarafından “Yılın Şirketi” ve Manager dergisi tarafından üçüncü kez seçildi.

1998 – 3 Ağustos 1998’de “SAP” harfleri, dünyanın en büyük ticaret zemini olan New York Menkul Kıymetler Borsasındaki büyük tahtada ilk kez görünür.

1999 – Mayıs ayında SAP ortak CEO’su Hasso Plattner, şirketi ve ürün portföyünü tamamen yeniden düzenleyen yeni bir strateji olduğunu duyurdu: mySAP.com.

2000 – SAP şu anda şirket içinde ve içinde süreçleri entegre eden e-ticaret yazılım çözümleri sunan dünyanın önde gelen sağlayıcısıdır. Şirket ayrıca, dünyadaki üçüncü büyük bağımsız yazılım satıcısıdır.

2002 – Kuruluşundan otuz yıl sonra SAP, dünyadaki üçüncü büyük bağımsız yazılım sağlayıcısı ve Alman ekonomisinin bir paragon kaynağıdır. SAP markası, yüksek kaliteli iş yazılımları anlamına gelmektedir.

2004 – SAP, SAP NetWeaver’ın ilk sürümünü piyasaya sürdü.

24.000’in üzerinde toplam müşteri, 120’nin üzerinde ülkede 84.000 SAP yazılımı yüklemekteyiz.

2007 – 35. yılında SAP, yıllık “Harika Çalışacak Yer” ödüllerinde üçüncü kez “Almanya’nın En İyi İşvereni” ünvanını evine götürdü. Şirket, kapsamlı sağlık yönetimi programı için özel bir ödül de alıyor.

2008 – SAP, Business Objects’u satın almasını başarıyla tamamlıyor. Fransız iş zekası çözümleri sağlayıcısını satın alarak SAP yazılım portföyünü genişletiyor ve işletme yazılımı, kurumsal performans yönetimi ve iş zekası alanlarında pazar lideri olmasını sağlıyor

Dördüncü kez SAP, en az 5,000 çalışanı bulunan şirketler arasında “Almanya’nın En İyi İşvereni” seçildi.

2009 – SAP, işletmelerin performanslarını optimize etmesine ve BT maliyetlerini azaltmasına yardımcı olmak için tasarlanan SAP Business Suite 7 yazılımını duyurdu.

2011 – SAP HANA platformunu uyguluyorlar ve verileri saniyeler içinde analiz etmelerini sağlıyorlar.

2013 –  SAP, dört yıl üst üste iki haneli büyüme ile kurumsal yazılım endüstrisinde en hızlı büyüyen mega cap şirkettir.

2014 – SAP, tarihteki en büyük yazılım olarak edinilen yazılım edinimi olan Concur’u satın alarak, 1.2 trilyon ABD doları işletme seyahat pazarını SAP’nin işletme ağındaki liderlik pozisyonuna ekledi.

 

Yorum Gönder

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

© 2017 Sinuwa. Tüm Hakları Saklıdır.